Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
17:45 Boy from Heaven (Salong 1)
18:00 Skolan vid världens ände (Salong 2)
20:15 Min vackra stjärna Premiär (Salong 1)
20:15 Vitt brus Premiär (Salong 2)
i morgon
Fyrisbiografen
13:45 Molly och Julmonstret (Salong 2)
14:00 Historien om Bodri Internationella dagen för mänskliga rättigheter. Fri entré! (Salong 1)
15:00 Boy from Heaven (Salong 2)
15:15 Hilma (Salong 1)
17:30 Min vackra stjärna (Salong 2)
20:00 Call Jane (Salong 2)
Fler dagar...
Veckans program
Visas nu
klassiker21ny
dokum 2020
Barnbio
filmfrände
Podd
Ny finsk film
Stickbio
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
17:45 Boy from Heaven (Salong 1)
18:00 Skolan vid världens ände (Salong 2)
20:15 Min vackra stjärna Premiär (Salong 1)
20:15 Vitt brus Premiär (Salong 2)
i morgon
Fyrisbiografen
13:45 Molly och Julmonstret (Salong 2)
14:00 Historien om Bodri Internationella dagen för mänskliga rättigheter. Fri entré! (Salong 1)
15:00 Boy from Heaven (Salong 2)
15:15 Hilma (Salong 1)
17:30 Min vackra stjärna (Salong 2)
20:00 Call Jane (Salong 2)
Fler dagar...
Prenumerera på Fyrisbiografens nyhetsbrev
Nyheter
bodri10dec
minvackrastjarna
Vittbrus
neilyoung
Boyfromheaven
calljane
emily
morochson
beautifulbeings
skolanvidvärldensände
enunderbarfinskjavlajul
hilma
rose
triangle of sadness
mollyochjulmonstret
Titina
kortfilmsdagen22
kommande filmer

i dag
17:45 Boy from Heaven (Salong 1)
18:00 Skolan vid världens ände (Salong 2)
20:15 Min vackra stjärna Premiär (Salong 1)
20:15 Vitt brus Premiär (Salong 2)
i morgon
13:45 Molly och Julmonstret (Salong 2)
14:00 Historien om Bodri Internationella dagen för mänskliga rättigheter. Fri entré! (Salong 1)
15:00 Boy from Heaven (Salong 2)
15:15 Hilma (Salong 1)
17:30 Min vackra stjärna (Salong 2)
20:00 Call Jane (Salong 2)
sön 11 dec
13:30 Titina (Salong 1)
13:45 Molly och Julmonstret (Salong 2)
15:00 Rose Kort tid kvar (Salong 2)
15:30 Skolan vid världens ände (Salong 1)
17:30 Mor och son (Salong 2)
17:45 Boy from Heaven (Eng. txt) English subtitles (Salong 1)
19:45 Triangle of Sadness (Salong 2)
20:15 Vitt brus (Salong 1)
mån 12 dec
17:30 Call Jane (Salong 2)
20:00 Emily (Salong 2)
20:15 Vitt brus (Salong 1)
tis 13 dec
15:00 Boy from Heaven (Salong 1)
15:15 Emily (Salong 2)
17:30 Hilma (Salong 1)
17:45 Mor och son (Salong 2)
20:00 Min vackra stjärna (Salong 2)
20:00 Triangle of Sadness (Salong 1)
ons 14 dec
15:00 Hilma (Salong 1)
15:15 Rose Kort tid kvar (Salong 2)
17:30 Min vackra stjärna (Salong 1)
17:45 Emily (Salong 2)
20:00 Vitt brus (Salong 1)
20:15 Mor och son (Salong 2)
tors 15 dec
15:00 Min vackra stjärna (Salong 1)
15:15 Mor och son (Salong 2)
17:30 Beautiful Beings Kort tid kvar (Salong 2)
17:30 Boy from Heaven (Salong 1)
20:00 Call Jane (Salong 2)
20:00 Skolan vid världens ände (Salong 1)
lör 17 dec
13:30 Yuku och fjällets blomma (Salong 1)
20:15 Gremlins Klassiker (Salong 1)
sön 18 dec
13:30 Yuku och fjällets blomma (Salong 1)
ons 21 dec
18:00 Prisvinnare 2022 - Uppsala Kortfilmfestival Kortfilmsdagen (Salong 1)
20:15 Dumbland & Short Films of David Lynch Kortfilmsdagen (Salong 1)
sön 25 dec
15:00 Yuku och fjällets blomma (Salong 1)
Fyrisbiografen  |  S:t Olofsgatan 10  |  070 - 573 07 74

Fyrisbiografen stöds av
⬆︎