Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
15:00 Utvandrarna (Salong 1)
15:15 Gogo – Världens äldsta skolelev (Salong 2)
17:45 Luzzu (Salong 2)
18:00 The Tragedy of Macbeth (Salong 1)
20:00 The French Dispatch Kort tid kvar (Salong 2)
20:15 Spencer (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
15:00 Drottning Margareta Kort tid kvar (Salong 1)
15:15 Spencer (Salong 2)
17:30 Gogo – Världens äldsta skolelev (Salong 1)
17:45 Lilla mamma (Salong 2)
19:30 Utvandrarna (Salong 1)
19:45 Världens värsta människa Kort tid kvar (Salong 2)
Fler dagar...
Veckans program
Visas nu
klassiker21ny
dokum 2020
Barnbio
filmfrände
Podd
Ny finsk film
Stickbio
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
15:00 Utvandrarna (Salong 1)
15:15 Gogo – Världens äldsta skolelev (Salong 2)
17:45 Luzzu (Salong 2)
18:00 The Tragedy of Macbeth (Salong 1)
20:00 The French Dispatch Kort tid kvar (Salong 2)
20:15 Spencer (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
15:00 Drottning Margareta Kort tid kvar (Salong 1)
15:15 Spencer (Salong 2)
17:30 Gogo – Världens äldsta skolelev (Salong 1)
17:45 Lilla mamma (Salong 2)
19:30 Utvandrarna (Salong 1)
19:45 Världens värsta människa Kort tid kvar (Salong 2)
Fler dagar...
Prenumerera på Fyrisbiografens nyhetsbrev

Kommande filmer

Into the Storm
Dokumentär av Adam Brown.
Fåtal visningar.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen21/1
Balladen om en vit ko
Drama av Maryam Moghadam och Betash Sanaeeha.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen21/1
Costa Brava, Libanon
Drama av Mounia Akl.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen21/1
Aja baja, Alfons Åberg
Bokfilm av Tomas Alfredson.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen22/1
Så jävla easy going
Drama av Christoffer Sandler .
INVIGNING + FILM - GÖTEBORG FILMFESTIVAL 2022.
Visas på Fyrisbiografen28/1
Parallella mödrar
Drama av Pedro Almodóvar.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen4/2
Jane B. par Agnès V
Dramadokumentär av Agnès Varda.
KLASSIKER.
Visas på Fyrisbiografen6/2
Drömmannen
Drama av Maria Schrader.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen11/2
Kupé nr 6
Drama av Juho Kuosmanen.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen11/2
C'mon C'mon
Drama av Mike Mills.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen18/2
Sameblod
Drama av Amanda Kernell.
Förfilm Badjelánnda. Visning i samarbete med Uppsala kommun. Fri entré!.
Visas på Fyrisbiografen20/2
The Lost Daughter
Drama av Maggie Gyllenhaal.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen25/2
Belfast
Drama av Kenneth Branagh.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen25/2
Hit the Road
Drama av Panah Panahi.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen4/3
Jane par Charlotte
Dokumentär av Charlotte Gainsbourg.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen11/3
Memory Box
Drama av Joana Hadjithomas, Khalil Joreige.
Premiärdatum ej bestämt

i dag
15:00 Utvandrarna (Salong 1)
15:15 Gogo – Världens äldsta skolelev (Salong 2)
17:45 Luzzu (Salong 2)
18:00 The Tragedy of Macbeth (Salong 1)
20:00 The French Dispatch Kort tid kvar (Salong 2)
20:15 Spencer (Salong 1)
i morgon
15:00 Drottning Margareta Kort tid kvar (Salong 1)
15:15 Spencer (Salong 2)
17:30 Gogo – Världens äldsta skolelev (Salong 1)
17:45 Lilla mamma (Salong 2)
19:30 Utvandrarna (Salong 1)
19:45 Världens värsta människa Kort tid kvar (Salong 2)
fre 21 jan
17:45 Costa Brava, Libanon Premiär (Salong 1)
18:00 Into the Storm Premiär. Fåtal visningar (Salong 2)
19:45 Luzzu (Salong 2)
20:00 Balladen om en vit ko Premiär (Salong 1)
lör 22 jan
13:45 Bamse och vulkanön (Salong 1)
14:00 Aja baja, Alfons Åberg Premiär (Salong 2)
15:00 Världens värsta människa Kort tid kvar (Salong 2)
15:15 Drottning Margareta Kort tid kvar (Salong 1)
17:45 The Tragedy of Macbeth (Salong 1)
18:00 Costa Brava, Libanon (Salong 2)
20:00 Utvandrarna (Salong 1)
20:15 Spencer (Salong 2)
sön 23 jan
13:45 Bamse och vulkanön (Salong 1)
14:00 Aja baja, Alfons Åberg (Salong 2)
15:00 Luzzu (Salong 2)
15:15 Utvandrarna (Salong 1)
17:30 Balladen om en vit ko (Salong 2)
18:15 Tryffeljägarna från Piemonte Kort tid kvar (Salong 1)
19:45 Lilla mamma Näst sista visningen (Salong 2)
20:00 The French Dispatch Kort tid kvar (Salong 1)
mån 24 jan
17:30 Costa Brava, Libanon (Salong 1)
17:45 Into the Storm Fåtal visningar (Salong 2)
19:30 Gogo – Världens äldsta skolelev (Salong 2)
19:45 Balladen om en vit ko (Salong 1)
tis 25 jan
15:00 Utvandrarna (Salong 1)
15:15 Costa Brava, Libanon (Salong 2)
17:45 Gogo – Världens äldsta skolelev (Salong 2)
18:00 Clara Sola Kort tid kvar (Salong 1)
19:45 Annette Kort tid kvar (Salong 2)
20:15 Världens värsta människa Kort tid kvar (Salong 1)
ons 26 jan
15:00 Balladen om en vit ko (Salong 1)
15:15 Luzzu (Salong 2)
17:30 Utvandrarna (Salong 1)
17:45 Spencer (Salong 2)
20:15 The French Dispatch Kort tid kvar (Salong 2)
20:30 Costa Brava, Libanon (Salong 1)
tors 27 jan
15:00 Clara Sola Kort tid kvar (Salong 1)
15:15 Gogo – Världens äldsta skolelev (Salong 2)
17:30 The Tragedy of Macbeth (Salong 1)
17:45 Lilla mamma Sista visningen (Salong 2)
19:30 Luzzu (Salong 2)
19:45 Spencer (Salong 1)
Fyrisbiografen  |  S:t Olofsgatan 10  |  070 - 573 07 74

Fyrisbiografen stöds av
⬆︎